Zeka Geliştiren Yiyecekler Nelerdir?

Ne yiyorsanız O'sunuz.Çalışmalar gösteriyor ki, yaşlansanız bile beyin hücreleriniz yenilenebilir.Bundaki temel faktör zeka geliştirici yiyeceklerdir.Günümüzde Alzheimer türünde hastalıkların oranı git gide artmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri beslenmedir. Zeka geliştirici yiyecekler tüketmek Alzheimer türünde hastalıklar için hayati öneme sahiptir. İşte size beyniniz için harika zeka geliştirici yiyecekler.

Zeka Geliştirici Yiyecekler Yaban Mersini Akıllı Tercih

Yabanmersini beyni stresten korur, yaşa bağlı beyin hastalıklarını azaltır ve öğrenme kapasitesini ve motor becerileri geliştirir. Ayrıca bu lezzetli meyve hafızayı kuvvetlendirir. Yaban mersini, harika zeka geliştirici yiyecektir. Sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltı için meyve püresi içeceğinize birkaç yaban mersini koyun.

Keskin bir Zihin

Kuruyemişlerin ‘kralı’ ceviz, motor becerilere, öğrenmeye ve hafızaya yardımcı nöroprotektif bileşenlerle dopdolu bir zeka geliştirici yiyecektir. İçerisindeki antioksidanlar, yaşa bağlı bilişsel gerilemeye karşı savaşta yardımcı olur. Bugün bu leziz kuruyemişlerden bir avuç atıştırın!

Zeka Geliştiren Meyve Avakado

Avokado, beyin yönünden yoğun bir meyvedir. Kan akışına yardımcı, kan basıncını ve kolesterolü düşüren mono-doymamış yağ içerir. Bu harika yiyecek ayrıca, omega 3 yağ asitleri ve E vitamini açısından büyük bir kaynaktır. Salatanıza birkaç dilim avokado ekleyin ve beyninizi güçlendirin!

Yağlı Balık

Somon,palamut türü yağlı balıklarda bulunan Omega-3 maddesi zeka geliştirici yiyecekler arasında en başlarda bulunmaktadır.Omega-3 yağ asitleri beyindeki sinaptik bağlar arasındaki oluşumu kolaylaştırmakta buda zeka gelişimini olumlu etkilemektedir.

Çok Domates Tüketin

Domateslerde yer alan likopen maddesi vücut için antioksidan görevi görmektedir.Bu madde ayrıca beyin hücrelerinde oluşan bir takım hasarları tedavi ederek alzheimer türü hastalıkların oluşup gelişmesini engellemeye çalışır.Özellikle zeytinyağı ile tüketildiğinde beyin için çok daha faydalı olmaktadır.

Adaçayı

Adaçayı zeke geliştirici yiyecekler arasında itibarlı bir yere sahiptir.İçerisinde bulunan etken madde hafıza ve konsantrasyonu geliştirmektedir.Diet yapan kişiler içinde adaçayı hayati bir ödenem sahiptir.Zayıflamaya yardımcı olur.

Brokoli

Brokolide zeka geliştirici yiyecekler arasında yer almaktadır. Özellikle K vitamini açısından zengindir.Yapılan bilimsel araştırmalar göstermektedir ki K vitamini beyinde hasarlı hücreleri onarmakta beyin gücünü artırmaktadır.Ayrıca hafızayı güçlendiren bir özelliği bulunmaktadır.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeğide zeka geliştirici yiyecekler arasında yer almaktadır.İçerisinde bulunan değerli minareller sayesinde hafıza ve düşünme becerilerini geliştirmekte ayrıca stresi önlemektedir.Magnezyum ve B vitamini açısından zengindir.

Üstün zeka testi, üstün zekalı çocuğun özellikleri, üstün zeka belirtileri, üstün zekalı çocuğun eğitimi konuları hakkında yazılarımıza https://ustunzekalilar.org/tr/Makaleler/Ilgili/14-Makaleler/ adresinden ulaşabilirsiniz.  FACEBOOK YORUMLARI


Üstün Zekalı Çocuk Kimdir

Üstün Zekalı Çocuk Kimdir

3 Şubat 2017 - Cumartesi

Zeka Geliştirme Nasıl Olur?

Zeka Geliştirme Nasıl Olur?

4 Şubat 2017 - Pazar

Üstün Zekalı Bebek Nasıl Anlaşılır?

Üstün Zekalı Bebek Nasıl Anlaşılır?

5 Şubat 2017 - Pazartesi