4-5 Yaş Öğrenciler İçin Genel Zeka Yetenek Testi

4-5 yaş öğrenciler için sözel olmayan bir genel yetenek testidir. Online testimizi kredi kartı yada havale ile satın alarak evde çocuğunuza yada sınıfınızdaki öğrencilerinize birebir uygulama yapabilirsiniz. Testin sonucuna göre zeka potansiyeli hakkında tarafınıza bir rapor sunulacak ve çocuğunuz yada öğrencileriniz hakkında öngörü elde edebileceksiniz.

TEST SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Zeka yetenek testi Norm çalışmaları Türkiye çapında özel ve devlet okullarında binlerce öğrenciye uygulama yapılarak standardizasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Uygulanan test Dünya'da en çok kullanılan ve en çok kişiye uygulanan güvenilirliği ve geçerliliği kanıtlanmış zeka testlerinden biridir. Uygulama tarama özelliği taşımakta, test yapılan öğrenciye kesin tanı koyma özelliği taşımamaktadır. Testin sonucuna göre öğrencinin performansı ölçülüp bir öngörü elde edilir. 2. aşamada arzu edilirse kesin tanılama yapılabilmesi için devlete ait rehberlik araştırma merkezlerinde, özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde yada enstitümüzde öğrenciye uygulama yapılabilir. Uyguladığımız testin sonuçları merkezlerde uygulanan testlerin sonuçları ile genellikle paralellik göstermektedir.

Örnek test sonucuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amaç

Uygulanan Zeka testi bireylerin çabuk gözlem yapma yoluyla, mantık yürütme ve analitik zeka kapasitesini ölçen bir testtir. Testin içerdiği şekiller sayesinde, figürler arasındaki ilişkiyi sezebilme ve mevcut ilişki sistemini tamamlayan şekilin doğasını hayal edebilme becerisi değerlendirilir. Kolay sorularla başlanır. Problemlerin sunulma sırası, soruların çözülebilmesi için bir antrenman niteliğindedir.

Hedeflenen Kullanım Alanları

 • 4-5 yaş öğrenciler için sözel olmayan bir genel zeka yetenek testidir.
 • Farklı kültürlerden gelen ve farklı dillere sahip öğrencilerin genel zeka ve yeteneklerini ölçmek amacıyla kullanılır.
 • Üstün Zekalı Yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için kullanılır.
 • İşitme engelli olan öğrencilerin zeka potansiyellerinin değerlendirilmesi amacıyla da kullanılabilir.

TESTİN ÖLÇTÜĞÜ GELİŞİM ALANLARI

 • Dikkatini yoğunlaştırabilme becerisi
 • Problem Çözme becerisi
 • Zamanı doğru bir şekilde kullanabilme becerisi
 • Görsel Mekansal Algılama
 • Tümdengelim Yoluyla Düşünebilme
 • Analitik Zeka
 • İlişki Kurma
 • Akıl Yürütme
 • Soyutlama

IQ Puanı

Çocuğunuzun aldığı sonuç, aynı yaştaki diğer öğrencilerle kıyaslamanız için grafik şeklinde verilmiştir. Çoğu öğrencinin aldıkları sonuç 90-110 arasıdır. Bu aralıktaki sonuçlar ortalama olarak kabul edilirler. Çok az sayıda öğrenci 70-89 arası ve 111-130 arası sonuçlar alırlar. Son derece az sayıda öğrenci 70 altı veya 130 üzeri sonuç alırlar. Sonuç Grafiğindeki bölüme bakarak çocuğunuzun aldığı sonucu değerlendirebilirsiniz.

Üst Yüzdelik Dilim

Yüzdelik Dilim 1 - 99 arası değerlerden oluşur ve çocuğunuzun yaşıtlarıyla arasındaki ulusal değerleri karşılaştırmanıza imkân tanır. Örneğin eğer 6 yaşında bir çocuk Yüzdelik Dilimde 1 almışsa bunun anlamı diğer test edilen öğrenciler arasında 6 yaşında olanlarda Yüzde 99'undan daha yüksek sonuç almış olmasıdır. Eğer 10 yaşında bir çocuk Yüzdelik Dilimde 0,1 almışsa bunun anlamı diğer test edilen öğrenciler arasında 10 yaşında olanlardan Binde 999' undan daha yüksek sonuç almış olmasıdır.

TEST SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

www.zekatesti.com.tr olarak çocuklara ve gençlere online zeka testi uygulaması yaparak velilerin yada öğretmenlerin çocukların gerçek potansiyellerinin farkına varmalarını sağlayarak öngörü elde etmelerini sağlıyoruz.  FACEBOOK YORUMLARI


Zeka Geliştiren Yiyecekler Nelerdir?

Zeka Geliştiren Yiyecekler Nelerdir?

7 Şubat 2017 - Çarşamba

Üstün Zekalı Üstün Yetenekli Çocuklar Hangi Farklı Özellikleri Taşıyor?

Üstün Zekalı Üstün Yetenekli Çocuklar Hangi Farklı Özellikleri Taşıyor?

16 Şubat 2017 - Cuma

6-17 Yaş Arası Öğrenciler İçin Genel Zeka Yetenek Testi

6-17 Yaş Arası Öğrenciler İçin Genel Zeka Yetenek Testi

2 Şubat 2016 - Çarşamba